Jakie zadania możemy spotkać podczas egzaminu praktycznego kategorii A?

Jakie zadania możemy spotkać podczas egzaminu praktycznego kategorii A?

Egzamin praktyczny budzi strach u wielu przyszłych kierowców. Nic w tym dziwnego, gdyż mamy bardzo dużo okazji do popełnienia błędu który zakończy nasz egzamin. Z jakimi zadaniami możemy się spotkać podczas egzaminu na kategorię A?

Zadania

Pierwszym zadaniem jest sprawdzenie stanu technicznego pojazdu oraz przeprowadzenie go w wyznaczone miejsce. Pierwsza część polega na odpowiedzeniu na 2 wylosowane pytania. Pierwsze jest z kategorii płynów, a drugie sprawdzenia świateł lub sprawdzenie działania sygnału dźwiękowego. Następnie przeprowadzamy pojazd na przerywaną linię i przygotowywujemy się do jazdy. Pierwszym zadaniem jest przejechanie pięciu ósemek. Musimy pamiętać aby w czasie tego zadania nie potrącić pachołka lub nie najechać na linię.

Kolejnym zadaniem jest pokonanie dwóch slalomów wolno. Gdy pozytywnie zakończymy to zadanie to przechodzimy do kolejnego. Tym razem do pokonania mamy szybkie dwa slalomy. Podczas tego zadania musimy pamiętać aby nasza prędkość na wjeździe nie była mniejsza niż 30 km/h. Kolejnym zadaniem jest dwukrotne ominięcie przeszkody. Następnie przenosimy się na wzniesienie pod które musimy wjechać, a na samym końcu czeka nas hamowanie awaryjne. Gdy wykonamy wszystkie te zadania przychodzi etap egzaminu jazdy po mieście.

Jeżeli jesteśmy zainteresowani kursem prawa jazdy na motocykl to warto sprawdzić ofertę firmy prawo jazdy a Warszawa.

Możesz również polubić…