Frez do planowania – jak wybrać najlepiej?

Frez do planowania - jak wybrać najlepiej?

Jednym z najważniejszych etapów pracy z drewnem jest jego planowanie rozumiane jako frezowanie płaszczyzny po to, aby wyrównać jej powierzchnię.

Im bardziej będzie staranne, tym większy będzie też poziom zadowolenia z efektu końcowego, nic więc dziwnego, że sam frez do planowania również staje się rozwiązaniem budzącym coraz większe zainteresowanie. Na co powinniśmy zwrócić uwagę wybierając go?

Skuteczność planowania jest uzależniona od wielu czynników. Jednym z najistotniejszych okazuje się ten, który dotyczy maszyny, z którą przyjdzie nam pracować. Przeważnie wykorzystuje się w tym celu frezarki górno wrzecionowe, przed zakupem frezów dobrze jest więc zweryfikować nie tylko jej moc, ale i możliwości mocowania. Bardziej zaawansowane prace są jednak wykonywane z użyciem CNC, co również nie pozostaje bez znaczenia przy decyzji o zakupie frezu. Co do zasady, im grubsze jest mocowanie, tym lepiej. Zapewnia większą stabilność, a jednocześnie zmniejsza wysiłek związany z frezowaniem. Wpływa też korzystnie na dokładność procesu.

Jeżeli jesteś zainteresowany, to zapoznaj się z naszą oferta na stronie www.adriatech.pl.

 

Możesz również polubić…