Jak podróżować z naszym pupilem?

Jak podróżować z naszym pupilem?

Adopcja lub kupno psa to ogromna odpowiedzialność oraz obowiązki. Nie możemy zostawić naszego psa w domu na czas naszego wyjazdu. Jak podróżować z naszym psem za granicę oraz co jest do tego potrzebne?

Paszport i mikrochip

Aby bezpiecznie i bez problemów prawych przetransportować psa za granice kraju potrzebne są dwie rzeczy. Mikrochip to miniaturowy nadajnik wszczepiany pod skórę naszego pupila, który nadany ma swój unikatowy numer. Po wpisaniu go do bazy danych umożliwia on identyfikację naszego pupila oraz odnalezienie właścicieli w przypadku zaginięcia. Kolejną rzeczą bez której podróż jest niemożliwa jest paszport naszego psa. Paszport wydawany jest jedynie przez uprawnionego weterynarza i zawiera informacje na temat naszego zwierzęcia takie jak np. dane właściciela psa, datę szczepienia na wściekliznę. Koszt wyrobienia takie paszportu to około 100 zł.

Jeżeli jesteśmy zainteresowani wyrobieniem paszportu lub wszczepieniem mikrochipa warto wybrać gabinet weterynaryjny Alphavet. Jest to zespół wykwalifikowanych weterynarzy którzy profesjonalnie podejdą do wyrobienia paszportu oraz wszczepienia mikrochipa.

Możesz również polubić…